Kulak Burun Boğaz (KBB)

Septoplasti (Burun Eğriliği)

Septoplasti, insanlar arasında burun kemiği eğriliği olarak bilinen septum deviasyonunun giderildiği cerrahi işlemdir. Septum deviasyonu burnun ortadaki hizasından sağa ya da sola kaymasıyla gerçekleşir. Burunda tıkanıklıklar yaratır.

Devamını Oku

Timpanoplasti (Kulak Zarı Onarımı Ameliyatı)

Orta kulakta, iltihabın sebep olduğu işitme problemini çözmek için yapılan bir uygulamadır. Timpanoplasti ameliyatı, iltihap gibi kronik orta kulak hastalıklarında, orta kulak ve mastoid kemik içerisindeki iltihabın olduğu bölgeyi temizlemeyi ve kemik incir onarımını içerir.

Devamını Oku

Otoplasti (Kepçe Kulak Ameliyatı)

Kepçe kulak yaygın olarak görülen bir sorundur. İnsan sağlığına herhangi bir etkisi olmadığı için hastalık olarak nitelendirilmez. Kulak kıkırdaklarının zayıf olmasından kaynaklanır (kulağın öne ya da yana doğru kıvrımlı olması).

Devamını Oku

Rinoplasti - Burun Estetiği

Rinoplasti, halk arasında burun estetiği olarak bilinen bir cerrahi operasyondur. Asıl amacı burun şeklini değiştirmek ya da nefes alış-verişini kolaylaştırmaktır. Bu ameliyatları, doğuştan solunum problemi olan bireyler, burnunun görünümünden rahatsız olan...

Devamını Oku

Endoskopik Sinüs Cerrahisi

Sinüsler, yüz kemikleri ve kafatasının içindeki boşluklara denir. Solunum yolu hücrelerini içerirler. İçeri giren havayı ısıtma, nemlendirme ve mukus salgılama gibi birçok görevi vardır. Sinüslerin örten bir hücre tabakası vardır.

Devamını Oku

Kulak Ventilasyon Tüpü

Kulakta bazen genize akması gereken sıvılar tıkanıklık nedeniyle kulakta birikir. Bu durum orta kulak iltihabı gibi enfeksiyonlar oluşmasına ortam yaratır. Kulak ventilasyon tüpleri de bu durumlar içindir. Kulakta oluşan tıkanıklığı içi boş bir silindir olarak açmaya yarar.

Devamını Oku

Formu Doldurun Sizi Hemen Arayalım