Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik Tedavi

Özellikle fibromiyalji ve kas iskelet sistemi hastalıklarının tedavileri ile alakalı konularda uzmanlaşmış fizik tedavi doktorları ve fizyoterapistlerin çalışmalar yürüttüğü ethica İncirli Hastanesi birimidir.

Devamını Oku

Kuru İğne Tedavisi

Kuru iğneleme ve intramuskuler stimülasyon (İMS) olarak da bilinen kuru iğne tedavisi, halen Kanada’da yaşayan Dr. Gunn tarafından geliştirilen ameliyatsız ve ilaçsız bir ağrı tedavisi yöntemi olup kronik kas ve iskelet sistemi hastalıkları ile bu hastalıklara bağlı ağrıların tedavisinde etkilidir.

Devamını Oku

Bel Ağrısı

45 yaş altı çalışanlarda fiziksel fonksiyonları kısıtlayan, sakat bırakan en sık neden bel ağrısıdır. Bel bölgesi yaralanmaya en yatkın bölgedir. Bel bir kez yaralandı mı eski haline döndürmek çok zordur.

Devamını Oku

Miyofasyal Ağrı Sendromu (Kulunç Hastalığı)

Miyofasyal ağrı sendromu (MAS), miyofasyal tetik noktaların (TN) neden olduğu duyusal, motor ve otonomik semptomlarla seyreder. Miyofasyal TN, kas dokusu içerinde hassas, el ile hissedilebilen nodül şeklinde aşırı duyarlı noktaya verilen isimdir.

Devamını Oku

Elektroterapi Nedir?

Elektroterapi uygulamasının amacı, ağrıyı ve kas güçsüzlüğünü ortadan kaldırmak, vücut işlevlerini iyileştirmektir. Tıbbın en önemli ve diğer alanlarıyla en ilişkili branşı olan fizik tedavi ve rehabilitasyon, vücudun tümü ile ilgilenmektedir.

Devamını Oku

Manuel Terapi

Manuel Tıp, teorik temel bilgilerin ve geleneksel tıbbi tekniklerin kullanımı ile gelişmiş bilgi ve becerilerle; bir yandan kas iskelet sistemi, organ sistemi ve bağ dokusu yapılarının elle muayene ile tanısını gerçekleştiren, diğer yandan el ile özel teknikler kullanarak fonksiyonel bozuklukların önlemesi, tedavisi ve rehabilitasyonunu amaçlayan tıp dalıdır.

Devamını Oku

Formu Doldurun Sizi Hemen Arayalım