Sünnet

Sünnet ameliyatı cerrahi bir işlemdir. Ameliyathane koşullarında, steril ortamda ve uzman hekimler tarafınca yapılmalıdır. Sünnet için 1 ila 7 yaş en uygun yaş aralığıdır. Yeni doğan ve 3 aylıktan önce sünneti önermiyoruz. Bunun nedeni ise dolaşım yetersizliği sonucu yara iyileşmesinde gecikme, enfeksiyon ve penis başında nekroz gelişebilmektedir.

Sünnet ameliyatı cerrahi bir işlemdir. Ameliyathane koşullarında, steril ortamda ve uzman hekimler tarafınca yapılmalıdır.

Sünnet için 1 ila 7 yaş en uygun yaş aralığıdır. Yeni doğan ve 3 aylıktan önce sünneti önermiyoruz.  Bunun nedeni ise dolaşım yetersizliği sonucu yara iyileşmesinde gecikme, enfeksiyon ve penis başında nekroz gelişebilmektedir. İlkokul çağı öncesinde bu işlem sonuçlandırılarak bitirilmelidir.

Sünnet işlemi uygulanırken, lokal anestezi veya sedasyon dediğimiz anestezi şeklini tercih edebiliyoruz. Lokal anestezi, penis çevresinin lokal anestezik madde enjeksiyonu ile hissizleştirme işlemidir. Sedasyon anestezide ise geçici süre daldırılarak uyutma işlemidir.

Sünnet sonrasında verilen tedavilere uyulmalı, pansuman tedavisi düzenli, etkili ve tarif edildiği şekilde yapılmalıdır. Sünnet kontrollerine mutlaka düzenli şekilde gelinmeli ve önerilere uyulmalıdır.

Sünnet işleminde tercih edilen en iyi yöntem cerrahi sünnettir. Bu yöntemde kesi, ameliyat neşteri (bıçağı, bistüri) ile yapılmakta, koter ve lazer kullanılmamaktır. Diğer yöntemlerde, yara iyileşmesinde gecikme his azalması, enfeksiyon riskinde artış görülmektedir. 1 haftada tamamen iyileşme görülmektedir.

Sünnet işlemi, cerrahi sünnet yöntemiyle, tamamen sorunsuz ve komplikasyonsuz olarak uygulanabilmektedir. Bu yöntemle çocuklarımızın, sünnetle ilgili korku ve endişeleri ortadan kalkmaktadır.

Tedavi Özeti

Sık Sorulan Sorular

ethicaTV'yle Tanışın

Sağlıklı güzellikle ilgili merak ettiğiniz her konuyu danışabilirsiniz.

Formu Doldurun Sizi Hemen Arayalım