P-Shot

‘Mutluluk aşısı’ olarak da bilinen ve gün geçtikçe daha popüler hale gelen P-shot, sertleşme bozukluğunda heyecan yaratan yenilikçi tedavilerden biridir.

P-shot uygulaması bir PRP tedavisidir. PRP günümüzde fizik tedavi, ortopedi, kadın doğum, kozmetik dermatoloji, saç ekimi, estetik ve plastik cerrahi gibi alanlarda yaygın olarak güvenle kullanılan ‘hücre yenileyici’ bir tedavidir. Bu tedavide, kişiden alınan kan santrifüjden geçirilir. Böylece, kanda bulunan ‘tamir edici’ özelliğe sahip faktörlerin yüksek hızda ayrışması ve açığa çıkması sağlanır. Laboratuvarda elde edilen PRP sıvısı, yenilenmesi hedeflenen dokuya veya organa uygulanır. Trombosit ve büyüme faktörleri açısında içeriği çok zengin olan PRP sıvısı, uygulandığı bölgeyi tamir eder, doku iyileşmesini uyarır, mevcut dokuları büyütür ve kök hücreleri uyararak dokunun gençleşmesini sağlar.

Sertleşme Bozukluğu Görülme Sıklığı Nedir?

Sertleşme bozukluğu oldukça yaygındır. Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan çalışmalar, 40-70 yaş arasındaki erkeklerin %52’sinde sertleşme bozukluğu olduğunu göstermiştir. Ülkemizde, aynı yaş grubunda erkeklerin %69’unun sertleşme bozukluğu yaşadığı bilinmektedir.

  • Ereksiyon kapasitesini ve sertleşme kalitesini artırır,
  • Cinsel isteği, performansı ve hazzı arttırır,
  • Boşalma süresini optimal (aşırı erken veya geç olmayan) düzeye taşıyabilir,
  • Penis boyutunu artırabilir.

P-shot Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kişiden 20 cc(2 tüp) kan alındıktan sonra tek kullanımlık hazırlama kitinde bulunan filtreler ve santrifüj yardımı ile PRP sıvısı hazırlanır. PRP sıvısı, sertleşmeyi sağlayan ve penisin iki yanında bulunan süngerimsi dokulara enjekte edilir. Uygulama ortalama 30 dakika sürer. P-shot tedavisi genellikle 2 haftada bir uygulanan 3-4 seanstan oluşur. Bu seanslar tamamlandıktan sonra 3 ay sonra 1 seans daha uygulanması, tedavinin etkinliğini arttırabilir. Kişi, P-shot uygulamasından hemen sonra sosyal yaşama hemen dönebilir ve aynı gün cinsel ilişkide bulunabilir.

*Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz

Tedavi Özeti

Sık Sorulan Sorular

ethicaTV'yle Tanışın

Sağlıklı güzellikle ilgili merak ettiğiniz her konuyu danışabilirsiniz.

Formu Doldurun Sizi Hemen Arayalım