OMUZ CERRAHİSİ
Omuz eklemi; kalça eklemi ve diz ekleminden sonra vücudumuzun 3. Büyük mafsalı yani oynarıdır.
Normal günlük yaşamda bu eklem, yürüme koşmada salınma ve denge, yük taşıma, itme çekme hareketlerinde, giyinip soyunmada, spor yapmada (yüzme, atıcılık, boks, voleybol, basketbol vs.); yani hayatımızın her dakikasında hiç durmadan her yöne hareket etmektedir.
Omuz eklemi;  üst kol kemiği ve kürek kemiği olarak bilinen kemiklerimizin yapmış olduğu bir eklem olup; kendisini çepeçevre sımsıkı saran kas adaleleri ve yapısını kuvvetlendiren birçok bağ ve tendon ile bu stabilliğini korumaktadır.
Her hareketimizde, günde binlerce defa oynattığımız bu eklem; düşme, çarpma, oluşan  trafik kazaları ve spor yaparken yaralanma sonucu  çıkma, kırılma, tendon ve bağ kopmaları ile hasarlanırken; doğumsal nedenlerle oluşan bozukluklar ve gelişen tümörler sonucunda da bu hareketlerinden mahrum kalabilmektedir.
Omuz cerrahisi dendiğinde hastalar arasında ilk akla gelen AÇIK mı? KAPALI mı? sorusudur. Aslında bu 2 tabir de, tedavinin yapılış şeklini, yolunu anlatan ifadelerdir. 
Son yıllarda,”kapalı” olarak tabir edilen “ARTROSKOPİK OMUZ CERRAHİSİ”; hastaların daha az travma alması, daha hızlı iyileşmesi, daha az enfeksiyon riski ile karşılaşması açısından tercih edilmekle birlikte, bu metot ile tedavinin olmayacağı rahatsızlıklarda ise ( kırık-çıkık tedavileri, tümör cerrahisi, ve kapalı yapılan metodun güçlüklerle karşılaşılması vs)  açık tedavi yöntemi kullanılmaktadır.
Hastanemizde; kas ve tendon yırtıklarının tamiri, yabancı cisim çıkarılması, omuzda darlık rahatsızlıkları, mevcut tümöral lezyonların cerrahi tedavisi, donuk omuz, travma ile oluşmuş kırıklar ve çıkıkların cerrahi tedavisi “açık” yada “kapalı” ARTROSKOPİK yolla başarılı bir şekilde yapılmakta olup; hastalarımız, cerrahi tedavi sonrası uzman Fizik tedavi ve Rehabilitasyon ekibimiz sayesinde kısa sürede istenilen hareket açıklığına kavuşabilmektedir.
 

 

* Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz

dvsgdsfhbdstgn
Omuz Cerrahisi Galeri 1
Omuz Cerrahisi Galeri 2
   Online Randevu Alın

*Online randevu için formu doldurun, sizi arayalım