Kamuoyuna Saygı İle Duyurulur

Bugüne kadar temel görevimiz sağlık hizmetlerini sizlere en yüksek standartlarda, sunmak ve koruyucu hastane modelimiz ile Türkiye’ye sağlıkta ciddi ve sorumluluk sahibi bir kurum olarak umut olmak oldu. Ülkemizin sosyo ekonomik ve politik konumu sebebiyle küresel normlarda sağlıkta elde ettiği değerlere katkı sağladık. Profesyonel ve sorumluluk sahibi kadromuz ile her zaman sağlıkta kalite misyonumuzu koruduk. İçinden geçtiğimiz zor günlerde toplum olarak kolektif bir bilinçle hareket etmemiz gerektiği aşikardır. Covid-19 tüm Dünya çapında hızla bulaşım gerçekleştirmiş ve yerkayanın dört bir yanına yayılmıştır. Bizler maalesef etkilenen kuşağın içerisindeyiz. Toplumumuzun geleceği görmekte zorlandığı bu karanlık dönem elbette sona erecek ve güneşli günler gelecektir. Baharın ortalarında doğru UV ışınlarının etkisi ile sayılarda rijit bir düşüş olacağını umut ediyoruz.

Bu zaman zarfında toplum olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının üzerine düşen görev, tüm önlemleri tam ve eksiksiz bir disiplinle yerine getirmektir. Hijyen, izolasyon, beslenme, uyku ve bağışıklık sistemi için sizleri bilgilendiren kurumlardan biri olmaya devam edeceğiz. Lütfen tüm toplumumuz bu önlemlere sıkı sıkıya uysun.

Biliniz ki, en büyük düşman insanın yine kendisidir, o yüzden umutsuzluğa kapılmadan tam bir savaş planı ile bu durumun da üstesinden geleceğiz. Bu günden itibaren Ethica İncirli Hastanemiz Pandemi Hastanesi ilan edilmiştir ve devletle işbirliği haline mücadeleye devam edilmektedir. Koruyucu hastane modelinden yola çıkarak, , kognitif çevresel ve davranışsal bir bütünü korumaya çalışıyoruz. Sağlığı korumak ve güçlendirmek için bireysel –ailesel ve toplum bazında önleyici servisler vererek, risk faktörlerini elemine etmenin modelimizin temelinde yer aldığını söylemek mümkün. Böylelikle pozitif bir toplum imajı da mental sağlığa olumlu etki ederek; kümülatif bir fayda sağlamak; mümkün hale gelmektedir. Hizmet kapsamımızda bilgilendirici sağlık servisleri vermek ön plana çıkıyor ve geleceğe yönelik güvenli bir sağlık servisi garantörü olmuş oluyoruz. Davranış olarak da insanları hastalık öncesi korunmaya yönlendirici tedbirleri alma konusunda bir davranış değişikliği sağlama konusunda yönlendirmek temel hedeflerimiz arasındadır.

Bu minvalde hastanemiz risk faktörlerini azaltma amaçlı 3 bölümde revize edilmiştir. 1 katımızı risk guruba ayırdık; yani belirti şikâyetleri ile gelen ziyaretçiler bu katta yer alacaktır. Diğer bir katımızda ise Covid-19 pozitif hastaları bulunmaktadır. Burada izole bir biçimde gerekli teçhizat ile tedavilerini olabileceklerdir. Son katımızda ise, virüsten ağır etkilenen vakalar bulunmaktadır. Böylelikle bulaşım riskini de en aza indirgemiş olacağız. Sizler ve aileleriniz bizim için değerlisiniz. Şüpheli bir durumda ya da enfekte olursanız kapılarımız sizlere ve 1.ci dereceden yakınlarınıza her zaman açıktır.

Evrende en kolay uyum sağlayabilen metabolizma insandır. Syonobakteriadan beri (Cyanobacteria) bu yerkaya üzerinde karşılaştığımız her yeni vaziyete uyum sağlayacak kadar evrilebildik. Bu yüzden bağışıklık kazanarak, bunun da üstesinden geleceğiz. Her gecenin bir sabahı vardır ve güneş yeniden doğduğunda; biz yine yerimizde olacağız. Her zaman sağlık ve iyiliğiniz için çalışmaya devam edeceğiz.

Mutlu ve Sağlıklı Günler Dilerim,

Ethica İncirli Yönetim Kurulu Başkanı
Dr. Murat Akdoğan

Başkanın Mesajı

Modern dönemdeki gelişmelerden sonra sağlık sektörünün farklı bir yere ve seviyeye ulaştığını söylemek yanlış olmaz. Bunun daha etkili bir yapıya sahip olduğunu ve sürekli büyüdüğünü görüyoruz.

Türkiye coğrafi konumu, sosyal yapısı, girişimciliğe odaklanması ve gelişmekte olan ekonomisi sayesinde bölgenin ve dünyanın yükselen yıldızı olmuştur. Bu nedenle sağlık sektörü küresel norm seviyesini yükseltmek zorunda.

Ethica Sağlık Grubu, sektörün sahip olduğu zorlukları ve sorumlulukları biliyor. Sağlığın önemini biliyoruz. Bu doğrultuda yaptığımız işlerle sektörün güçlenmesine katkıda bulunuyoruz. Yönetim felsefemize göre, sektörü ticari ve rekabetçi bir temelden kurtarır ve kendileriyle rekabet eden hedefler oluştururuz. Sistemlerimizi ve prosedürlerimizi sürekli olarak değerlendirir, değerlendirir, geliştirir ve geliştirmeye önem verir ve önceliği verir. Sağlık ve kaliteyi birleştirirken asla dürüstlük ve uygun fiyattan ödün vermeyiz.

Sağlık ciddi bir sorumluluktur. Ethica Sağlık Grubu'nun adından güç ve ilham alarak, insan sağlığına saygılı olmak, uzman doktorlarımızla doğru tanı ve tedavileri sağlamak ve hastalarımıza sağlığını getirerek, kesinlikle gerekli tıbbi etikleri hiçbir zaman unutmadık.

Bu ciddi sorumluluğu yerine getirmek için hep kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Şu anki durumunu takip ederken sağlık sisteminin geniş ve çeşitli yapısına katkıda bulunmak için çalışıyoruz. Hedeflerimize doğru ilerlerken bu değerlerden ödün vermemenin gerekliliğinin farkındayız.

Tüm bu gereklilikleri ahlaki bir görev olarak görüyoruz ve önemli bir sektörde olduğumuzu ve taahhüt ve bağlılıkla hastalarımıza tedaviler sağladığımızı hatırlamaya devam edeceğiz.

Sağlıklı günler dileklerimle,

Dr. Murat Akdoğan
Ethica Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı

Sağlık Turizmi

Günümüzde insanlar sağlık sorunları ile ilgili çözüm yolları ararken, sadece kendi ülkelerinde değil; diğer ülkelerdeki en iyi tedavi, son teknoloji, en iyi doktor ya da avantajlı fiyat seçeneklerini göz önünde bulundurmaktadır.

Bundan yola çıkarak; tedavi ve tatil amaçlı, şehirlerarası ya da ülkeler arası yapılan seyahatlere “Sağlık Turizmi” denir.

Sağlık turizmi, son yıllarda yıldızı daha da parlayan bir sektör haline geldi. Dünyada ve keza Türkiye’de bu alanda ciddi yatırımlar yapılmaya başlandı. Türkiye’de, Sağlık Bakanlığının konu ile ilgili yatırımları, teşvikleri ve destekleri sayesinde, potansiyeli oldukça yüksek olan bu pastadan, Türkiye’nin alacağı dilimi büyütmek ana hedef haline geldi. Biz de Ethica Sağlık Grubu olarak, hem pastadaki dilimi kendi adımıza büyütmek, hem de Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasına katkı sağlamak amacıyla, “yüksek kalitede sağlık hizmetini uygun fiyatlarla hastalarımıza sunmak” hedefinde çalışmalarımızı hızlandırmış bulunuyoruz.

Ethica Sağlık Grubu olarak, hastalarımıza 8 dilde (İngilizce, Almanca, Arapça, Rusça, Fransızca, İspanyolca, İsveçce, Flemenkçe) hizmet sunmaktayız. 8 dilde hazırlanan web sitelerimiz, uzman medikal ve idari ekibimizle, hastalarımıza maksimum seviyede hizmet sunmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Türkiye’nin sağlık alanında bir cazibe merkezi olması adına en son teknolojileri kullanarak, daha fazla yabancı hastayı Türkiye’ye çekmek uğraşımızdır.

Hastalarımızın, tıp merkezlerimizde ve hastanemizde, son trendleri takip edilerek dizayn edilmiş odalarımızda, otel konforunda ağırlanmalarını, güler yüzlü personelimiz ile kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlamaktayız.

Tıp merkezlerimizde ve hastanemizde bulunan tüm kliniklerimizde, son teknoloji ürünlerinden faydalanmakta, konusunda uzman doktorlar ile çalışılmakta ve bu sayede yurtdışından gelen hastalarımızın güvenini kazanmaktayız.

Tüm bunların yanı sıra hastalarımıza; konaklama, VIP araç ile transfer, şehir turları gibi hastalarımızın konforu ve memnuniyetini göz önünde bulunduran bir hizmet anlayışıyla hareket etmekteyiz.

Bizde Ethica Sağlık Grubu olarak; hastalarımızı, ülkelerine mutlu bir şekilde göndermenin mutluluğunu yaşamaktayız.

Yurtdışı Sağlık Hizmetlerimiz:

• Estetik ve Plastik Cerrahi

• Saç Ekim ve Saç Sağlığı

• Ağız ve Diş Sağlığı

• Göz Hastalıkları

• Dermatoloji ve Medikal Estetik

• Kadın Hastalıkları ve Doğum

• Ortopedi ve Travmatoloji

• Kulak Burun Boğaz

• Genel Cerrahi

• Nöroşirurşi (Beyin Cerrahi)

• Check-Up Merkezi

• Ameliyatsız Varis Tedavisi

• Nöroloji

• Dahiliye

• Kardiyoloji

• Üroloji

• Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

• Akupuntur ve Nöralterapi

• Sağlıklı Yaşam ve Beslenme

 

 

 

 

Murat Akdoğan Eğitim Sağlık Kültür ve Toplumsal Dayanışma Vakfı

Murat Akdoğan Eğitim, Sağlık, Kültür ve Toplumsal Dayanışma Vakfı, 2010 yılında sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Ethica Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan tarafından hayata geçirilmiştir. 
 
Vakfın amacı;  Türkiye’de Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nun sorumluluğunda 18 yaşına kadar devletin himayesi altında bulunan, ancak bu yaştan sonra yeterli desteği bulamayan çocuklarımızın %100 burslu olarak yükseköğrenim görmelerini sağlayacak üniversiteyi kurmaktır. Aynı zamanda bu üniversitede öğrenimleri boyunca her türlü yaşamsal ihtiyaçlarını bedelsiz karşılayarak, ülkemize ve insanlığa katkı sağlayacak, kişilikli, öncü gençler olarak yetişmelerini sağlamak ve iş hayatına hazırlamaktır.  
 
Vakfın ilk projesi olan ‘’GÜZEL PROJE’’ kapsamında, 15-20 yaşları arasındaki genç kızlarımıza, estetisyenlik, el-ayak bakım uzmanlığı ve hasta danışmanlığı alanlarında 10 aylık bir meslek eğitimi verilmiştir.
 
Projenin amaçları şöyledir: 

  • Verilen eğitim programı sonucunda genç kızların gelecek vadeden iş kollarında meslek sahibi olmalarının sağlanması.
  • İstihdamları ve dolayısıyla işgücü piyasasına katılmaları sağlanarak, yaşam kalitelerinin yükseltilmesi.

 
Tüm bunları sağlamak adına, Ethica Sağlık Grubu’nun tüm geliri MURAT AKDOĞAN Eğitim, Sağlık, Kültür ve Toplumsal Dayanışma Vakfı’na aktarılmaktadır.

 

Hedeflerimiz, Misyonumuz ve Vizyonumuz

Hedeflerimiz

  • Uluslararası düzeyde bilimsel gelişmeleri tıp merkezimizin tüm hizmet alanlarında kullanıma sunmak,
  • Hizmet verdiğimiz toplumun ihtiyaç ve beklentilerini karşılarken, yaptığımız her şeye yeni değerler eklenmesini sağlamak, 
  • Hasta ve yakınlarımızın dolayısıyla tüm toplumumuzun sağlık eğitimine katkı sağlamak, 
  • Kişisel performansı kurum performansına pozitif olarak yansıtacak 'katma değer yaratan' sistemler oluşturmak, 
  • Hasta ve yakınlarımızın memnuniyetini sağlamak,
  • ethica'da görev alan tüm personelin, görevini iyi ve doğru şekilde yapabilecek bilgi ve tecrübeye sahip profesyonellerden oluşmasını sağlamak, 
  • Sıfır hata ile hizmet vermektir.

 

Misyon

Hasta güvenliğini ön planda tutan, etik değerlerden ödün vermeksizin çağdaş bilgiyi ve son teknolojiyi kullanan, sürekli eğitim politikasını destekleyen; hastalarının, hasta yakınlarının ve çalışanlarının memnuniyetine odaklanan hizmetlerimizle hastanemizi en çok tercih edilen sağlık kuruluşu yapmak.
 

Vizyon

Sağlık hizmeti sunmanın ciddi bir sorumluluk olduğu bilinciyle, adımızı aldığımız “etik” değerler ışığında çalışmak; yenilikçi, akılcı, ilkeli ve sorumlu yaklaşımımızla doğru tanı ve tedavi yöntemlerini kullanarak lider hastaneler arasında yer almak.

 

 

 

Anlaşmalı Kurumlar

Acıbadem Sigorta

Acıbadem Sigorta (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Anadolu Sigorta

Axa Sigorta

Ak Sigorta

Sencard Üyelik Programı

Axa Sigorta (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Allianz Sigorta

Allianz Sigorta (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Groupama Sigorta

Groupama Sigorta (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Demir Hayat Sigorta

Ergo Sigorta

Ergo Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Eureko Sigorta

Mapfre Sigorta

Mapfre Sigorta (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Halk Sigorta

Halk Sigorta (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Güneş Sigorta

Güneş Sigorta (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Türk Nippon Sigorta

Türk Nippon Sigorta (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Ethica Sigorta

Ethica Sigorta (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Doğa Sigorta

Unico Sigorta

Ray Sigorta

Ray Sigorta (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Medilab Destek Yönetimi Hizmetleri

Inter Partner Assıstance

Cgm Group Kurumları ;

Fortisbank

Ankara Sigorta

Zürich Sigorta

Sompo Japan Sigorta

Hdı Sigorta

Dubai Sigorta

Vakıf Emeklilik (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)

Ziraat Sigorta

BANKALAR

Türkiye İş Bankası

Şekerbank Emekli Sandığı Vakfı

Akbank Tekaüt Sandığı Vakfı

Esbank Emekli Sandığı Vakfı

Türkiye Vakıflar Bankası

Garanti Bankası Emekli Sandığı Vakfı

Halk Bankası Emekli Sandığı Vakfı

Türkiye Büyük Millet Meclisi

Inter Partner Kapsamındaki Kurumlar (Acil Tedavi Sigortaları)

Ankara Anonim Türk Sigorta Şirketi

Medline Acil Tedavi

Halk Bankası & Birlik Sigorta Acil Tedavi

New Life Yaşam Acil Tedavi

Kolay Yardım Acil Tedavi

Hür Sigorta Acil Tedavi

Avis & Ray Sigorta Acil Tedavi

Sbn Sigorta Acil Tedavi

Dr.Back-Up Temel Sağlık Paketi Acil Tedavi

Çek Cumhuriyeti Sigortalıları

RESMİ KURUMLAR

Akbank

Bakırköy Adalet Sarayı

Club Sporium

Bakırköy Belediyesi

Çevik Kuvvet

Bakkart

Abdi İbrahim

Finansbank

İstanbul Emniyet Müdürlüğü

İstanbul Barosu

Lions Kulüp Derneği

Osmanbey İş Adamları Derneği

Park Plaza

Roshe

Sun Plaza

Türk Telekom

Türkiye Jokey Klubü

TZH Ziraat

Ziraat Bankası

Halkbankası Emekli Sandığı Kurumu

ŞİRKETLER

Doğan Yayın Grubu

Karaca Giyim

Mars Logistics

Portclinic

Taiwind Airlines

Turkuvaz Medya Yayın Grubu

LC Waikiki Mağazacılık

Wow İstanbul Hotels

Polat Renaissance İstanbul Hotel

Korozo Ambalaj

The Green Park Hotels

Okyanus Koleji

Final Okulları

Doğa Koleji

Açı Okulları

 


Online Randevu Alın   Online Randevu Alın

*Online randevu için formu doldurun, sizi arayalım