Hakkımızda

Başkanın Mesajı

Modern dönemdeki gelişmelerden sonra sağlık sektörünün daha etkili bir yapıya sahip olarak ve sürekli büyüyerek farklı bir seviyeye ulaştığını söylemek yanlış olmaz. Türkiye; coğrafi konumu, sosyal yapısı, girişimciliğe odaklanması ve gelişmekte olan ekonomisi sayesinde dünyanın yükselen yıldızı olmuştur. Bunu sağlık sektöründe de norm şeklinde yükseltmek zorundayız.

Sağlığın ne kadar önemli olduğunu bilmekle beraber sektörün sahip olduğu zorlukları ve sorumlulukları da biliyoruz. Bu doğrultuda yaptığımız işlerle sektörün güçlenmesine katkıda bulunmaktayız. Yönetim felsefemize göre, sektörü ticari olarak tek temelden kurtarıp kendileriyle rekabet eden hedefler oluşturma yolunda ilerlemekteyiz. Sistemlerimizi sürekli olarak değerlendirir ve geliştirmeye önem veririz. Sağlık ve kaliteyi birleştirirken dürüstlük ve uygun fiyattan kesinlikle ödün vermeyiz.

Ethica Sağlık Grubu olarak adından güç ve ilham alan, insana ve insan sağlığına saygılı, uzman medikal kadromuzla doğru tanı ve tedavileri sağlamak ve hastalarımıza kaliteli sağlık hizmeti sunma yolunda gerekli tıbbi etikleri ve sağlık hizmetinin ciddi bir sorumluluk olduğunu hiçbir zaman unutmamaktayız.

Bu ciddi hizmet sorumluluğunu yerine getirirken kendimizi geliştirmeye ve hedeflerimize doğru ilerlerken bu değerlerden ödün vermemenin gerekliliği konusunda farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. 

Tüm bu gereklilikleri ahlaki bir görev olarak görmekle beraber önemli bir sektörde faaliyet sunduğumuzu ve bu taahhütle hastalarımıza tedaviler sağladığımızı hatırlamaya devam edeceğiz.

Sağlıklı günler dileklerimle,

Dr. Murat Akdoğan
Ethica Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı


Sağlık Turizmi

Günde insanlar sağlık sorunları birkaç yolla, sadece kendi ülkelerinde değil; diğer ülkelerdeki en iyi tedavi, son teknoloji, iyi doktor ya da avantajlı fiyat teklif göz önünde bulundurmaktadır. Bundan yola çıkarak; tedavi ve tatil amaçlı, şehirlerarası ya da uluslararası seyahatlere “Sağlık Turizmi” denir. Sağlık turizmi, son yıldız yıldızı daha da parlayan bir sektör haline geldi. Dünyada ve keza Türkiye'de bu alanda ciddi Yatırımlar yapılmaya başlandı. Türkiye'de Sağlık Bakanlığının konu ile ilgili Yatırımları, teşvikleri ve destekleri sayesinde, potansiyeli yüksek olan bu pastadan, Türkiye'nin alacağı dilimi büyütmek ana hedef haline geldi. Biz de Ethica Sağlık Grubu, hem pastadaki dilimi kendi adımıza büyütmek,

Ethica Sağlık Grubu olarak, hastalarımıza 8 dilde (İngilizce, Almanca, Arapça, Rusça, Fransızca, İspanyolca, İsveçce, Flemenkçe) hizmet sunmaktayız. Sekiz dilde web sitelerimiz, uzman medikal ve idari ekibimizle, hastalarımıza beş dereceli hizmet sunmak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Türkiye'nin sağlık alanında bir cazibe merkezi olması adına en son kullanarak, daha fazla yabancı hastayı Türkiye'ye uğraşımızdır. Hastalarımızın, tıp merkezlerimizde ve hastanemizde, son trendleri takip edilmiş dizayn edilmiş odalarımızda, otel konforunda ağırlanmalarını, güler yüzlü personelimiz ile evlerinde hissetmelerini sağlamaktayız. Tıp merkezlerimizde ve hastanemizde bulunan tüm kliniklerimizde, son teknoloji ürünlerinden faydalanmakta, konusunda uzman doktorlar ile çalışılmakta ve bu sayede yurtdışından hastalarımızın güvenini kazanmaktayız. Tüm sıra yanı sıra hastalarımıza; konaklama, VIP araç ile transfer, şehir turları gibi hastalarımızın konforu ve memnuniyetini göz önünde bulunduran bir hizmet anlayışıyla hareket etmekteyiz. Biz de Ethica Sağlık Grubu olarak; hastalarımızı, mutlu bir şekilde göndermenin mutluluğunu yaşamaktayız. 

Sima Sağlık Hizmetleri Ve Tic A.Ş sahipliğindeki ethica markası ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Ethica Olarak Hedeflerimiz;

  • Büyük bedenler boyutta bilimsel araştırmalar, hastanelerimizin tüm hizmet sonuçları sunmak,
  • Hizmet sunduğumuz inşaatın geleceklerini ve beklentilerini karşılarken, yaptığımız her şeye yeni değerler eklenmesini sağlamak, 
  • Hasta ve yakınlarının tüm toplumumuzun sağlık eğitimine katkı sağlamak, 
  • Kişisel performans kurum performansına pozitif olarak yansıtacak 'katma değer yaratan' sistemler oluşturmak, 
  • Hasta ve yakınlarımızın memnuniyetini sağlamak sağlamak,
  • Ethica'da görev alan tüm personelin, görevini iyi ve doğru şekilde yapabilecek bilgi ve tecrübeye sahip profesyonellerden oluşmasını sağlamak, 
  • Sıfır hata ile hizmet vermektir.


Misyonunumuz:

Sürekli eğitim politikasını destekleyen, etik değerlerden ödün vermeksizin doğru cevap ve son teknolojiyi kullanan; hastalarının, hasta yakınlarının ve çalışanlarının memnuniyetine odaklanan hizmetlerimizle hastanemizi en çok tercih edilen sağlık kuruluşu yapmak.

Vizyonumuz:

Sağlık hizmeti sunmanın ciddi bir sorumluluk olduğu bilinciyle, adımızı aldığımız etik etiketli çalışmak; baş, akılcı, ilkeli ve sağduyumuzla doğru tanı ve tedavi yöntemlerini kullanarak lider hastaneler arasında yer almak.

Murat Akdoğan Eğitim Sağlık Kültür ve Toplumsal Dayanışma Vakfı

Murat Akdoğan Eğitim, Sağlık, Kültür ve Toplumsal Dayanışma Vakfı; 2010 yılında sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Ethica Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan tarafından hayata geçirilmiştir. Vakfın amacı; Türkiye'de Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'nun baskıunda 18 yaşına kadar devletin himayesi altında, ancak bu yaştan sonra desteği bulamayan çocuklarımızın% 100 burslu olarak yükseköğrenim görmelerini üniversiteyi kurmaktır. Aynı zamanda bu üniversitede öğrenimleri boyunca her türlü yaşamsal besleme, ülkemize ve insanlığa katkı sağlayacak, kişilikli, öncü gençler olarak yetişmelerini sağlamak ve iş hayatına hazırlamaktır. Vakfın ilk projesi olan '' GÜZEL PROJE '' ile, 15-20 yaşları arasındaki genç kızlarımıza estetisyenlik,

Projenin Amaçları

Verilen eğitim programı genç kızların gelecek vadeden iş kollarında meslek sahibi olmalarının başında.
İstihdamları ve devam eden piyasasına katılmaları sağlanarak, yaşam kalitelerinin yükseltilmesi.

  • Verilen eğitim programı genç kızların gelecek vadeden iş kollarında meslek sahibi olmalarının başında.
  • İstihdamları ve devam eden piyasasına katılmaları sağlanarak, yaşam kalitelerinin yükseltilmesi.

Tüm bunları sağlamak adına;  ethica Sağlık Grubu'nun tüm geliri; Murat Akdoğan Eğitim, Sağlık, Kültür ve Toplumsal Dayanışma Vakfı'na aktarılmaktadır.

Formu Doldurun Sizi Hemen Arayalım