P-Shot

Erkeklerde görülen erektil disfonksiyon (sertleşme bozukluğu-iktidarsızlık) 40-70 yaş arası erkeklerin yarısında görülmektedir. Bu problemin çözümünde son yıllarda popülerize olan penis içi    P-SHOT/PRP uygulaması erkeklerin yüzünü güldürmektedir. PRP (Platelet Rich Plasma) diğer bir deyişle ‘’Trombositten Zengin Plazma’’ Üroloji dışında tıbbın bir çok alanında yıllardır güvenli bir şekilde kullanılmaktadır.

P-SHOT tedavisi yaşlanma, damar sertliği, şeker hastalığı, hipertansiyon gibi bir çok sebepten ötürü meydana gelen çeşitli derecelerdeki sertleşme bozukluğu olan hastalarda yalnız başına veya diğer tedavilerle birlikte kombine olarak 2 haftada bir olmak üzere 3-4 seans uygulanmaktadır.

Bu tedavi için hastanın kendisinden 2 tüp 20 cc kan alınır. Sonra özel tüpler, santrifüj cihazı ve işlemlerden geçirilerek PRP karışımı hazırlanmaktadır. Bu karışım penisin iki tarafına uygulanır. Böylece hasarlanmış ve fonksiyonunu yitiren penis PRP karışımı içerisindeki PDGF, VEGF, TGF-α, TGF-β aracılığıyla olan; anjiogenezis (yeni damar oluşumu), rejenerasyon (yeni doku oluşumu ile onarımı) ve dokulardaki kök hücrelerin aktivasyonu ile tekrar işlev görür hale gelmektedir.

Her seans 20-30 dakika sürmektedir. Hasta işlem sonrası günlük aktivitelerini yapabilmekte ve cinsel ilişkiye de girebilmektedir. Elde edilen tedavi kalıcıdır.

İlgili Makaleler

Formu Doldurun Sizi Hemen Arayalım