Sağlık sorunu olmayan bir kişinin, olası hastalıklarının erken dönemde tespit edilmesini ve bunlara karşı önlem alınmasını amaçlayan; yaş, cinsiyet, kalıtsal (genetik) yapı ve çevresel faktörler dikkate alınarak yapılan sağlık taramasına Check-Up denir.

Check-up Programlarımız

Ethica İncirli Hastanesi Check-Up Programları; kişinin yaşı, cinsiyeti, genetik özellikleri, yaşam şekli, geçmiş sağlık öyküsüne göre planlanır. Kişinin taşıdığı risk faktörleri de göz önüne alınmaktadır.

Ethica İncirli Hastane’si Check-up Programları Kapsamı;

  • Temel Yetişkin Check-Up Paketi
  • Çocuk Temel Check-Up Paketi
  • Tüm hasta grubunda kişiye özel sağlık panelleri uygulanmaktadır (tiroid paneli, diyabet paneli, koroner paneli, hormon paneli, bağışıklık paneli, kanser panelleri, vb.)

Tüm Yetişkin Hasta Grubu Temel Checkup Paketi

 

 

 

Çocuk (0-14 yaş) Hasta Grubu Temel Checkup Paketi

 

 

* Sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz

Check-up, genel olarak sağlıklı bireylerin sağlık durumlarının araştırılması ve varsa bir sağlık probleminin , henüz ciddi sorunlar doğurmadan erken tanısının koyulması amacıyla yapılan genel sağlık taramasıdır. Sağlıklı bir bireyin dahi düzenli olarak check-up yaptırması gerekirken, aşağıda ki hususlarda bu sağlık hizmetinin aksatılmaması gerekmektedir: Ailesinde obezite, diyabet, hipertansiyon, koroner arter hastalıkları, jinekolojik hastalıklar, meme kanseri, erken kemik erimesi gibi kalıtımsal veya kronik hastalıkları olanlar Kronik hastalıklar açısından risk taşıyanlar Düzenli jinekolojik testlerini yaptırmayanlar Daha sağlıklı bir menopoz dönemi geçirmek isteyenler Yoğun tempoda, fazla stres altında çalışanlar Dinlenmek, rahatlamak için kendine yeterince vakit ayıramayanlar
Her bireyin yılda 1 kez Check-up yaptırması gerekiyor, bu sayede sağlık takibi daha detaylı yapılabiliyor ve oluşabilecek hastalıkların önüne geçilebiliyor.
Check-up süresi yapılan işlemlere göre farklılıklar göstermektedir. Yapılacak uygulamalar ne kadar fazla ise süre o kadar uzamakta ve Check-up işlemleri bu şekilde sona ermektedir. Bunun yanında işlemlerin uzunluğu Check-up'ın nereye yapıldığı ile doğrudan alakalı olmaktadır. Sabah aç karnına gelmeniz ve öncelikli olarak kan-idrar örneklerini vermeniz gerekmektedir.. Sonrasında radyolojik çekimlerinizi yaptırmanızı rica ederiz. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra sonuçlarınız ile birlikte doktor görüşlerini almak üzere hekim muayeneniz olmaktadır. İşlemlerinizin tamamı 1 gün içerisinde tamamlanmaktadır. İlgili işlemler için bir gün içerisinde 2-3 saat ortalama ayırmanız yeterli olmaktadır.
Sonuçlar aldığınız hizmet kalemlerine bağlı olarak, aynı gün içerisinde veya maksimum 1 gün içerisinde çıkmaktadır. Sonuçlarınız çıktığı anda, checkup merkezi sorumlusu tarafından sizlere bilgilendirme yapıyor olacağız.
Yapılan tetkiklerin sonucu Check-up Danışmanınız tarafından derlenir. Sonuçlar neticesinde danışmanınız tarafından diğer uzman hekimlere de yönlendiriliyorsunuz.
Anne adaylarımız, akciğer grafisi ve radyolojik tetkikler gibi radyasyon içeren tetkikler haricindeki içeriklerden faydalanabiliyor.
Kişiye ve yapılacak işleme özel olarak farklı hazırlık aşamaları kapsamında, checkup hazırlık sürecini dikkate almanızı rica ederiz.
Check-up panelleri Ethica Sağlık Grubu Tıbbi Direktörlüğü onaylı hazırlanmış panellerdir. Bununla beraber kişisel sağlık risklerinize bağlı olarak Check-up hekiminizin yönlendirmesiyle, Check-up paneli dışında ek tetkikler yapılabilir.
Check-up hizmetiniz boyunca, konusunda tecrübeli checkup personeli hizmetiniz boyunca sizlere destek veriyor olacaktır.
Check-up ile teşhis edilemeyecek hastalık yoktur. Ancak insan ve biyolojik canlı çevre söz konusu olduğundan, check-up sırasında çok yeni gelişmekte olan bazı sorunlara tanı konamayabilir. Bu durum oldukça seyrek görülür.
Bazı hormon testleri özellikle adet dönemi başında, bazıları adet dönemi ortasında gerçekleştirilebilmektedir. Hormon testleriniz, mamografi ve meme ultrasonunuz için seçilebilen dönemler olabilir. Adet döneminiz için Check-up hekiminizi bilgilendirmeniz önerilir.
Yaşa göre değişmekle birlikte genel olarak kolesterol (kandaki yağ), şeker hastalığı (diyabet), hipertansiyon, kalp ve kapak hastalıkları, akciğer hastalıkları, böbrek hastalıkları, bulaşıcı hepatit virüsüne bağlı karaciğer hastalıkları, akciğer, kalın bağırsak, karaciğer, pankreas, mesane kanserleri ve erkeklerde prostat, kadınlarda meme, rahim ve rahim ağzı gibi kanserler, kemik erimesi ve bazı kan hastalıkları Check-up programları ile tespit edilebilir.
   Online Randevu Alın

*Online randevu için formu doldurun, sizi arayalım